PL_wyzwania 2023_wieza_ostateczna-1

Zapraszamy na serię 5 webinarów

Stań do walki
o swoje IT! 

Poznaj 5 wyzwań, jakie według chatu GPT czekają na działy IT w 2023 roku. 

Podczas każdego z 5 webinarów będziemy prezentować jedno wyzwanie wraz z rozwiązaniem. Zobacz, jak dzięki narzędziom ManageEngine przezwyciężyć trudności.

Zarejestruj się na darmowe wydarzenie i stań do walki o swoje IT! 

Wyzwanie 1: Wykonane

 

Skalowanie i automatyzacja procesów biznesowych w IT,

czyli ewolucja pracownika w organizacji.

Pracujesz w dziale HR czy help desk? Niezależnie w którym, proces ewolucji pracownika w organizacji z pewnością dotyczy także ciebie! Stań do walki i zobacz, jak go zautomatyzować.

Podczas webinaru zaprezentujemy, jak uprościć proces zatrudnienia pracownika dla wszystkich działów: od IT do HR. Pokażemy całą ścieżkę, od wniosków w dziale help desk, poprzez wprowadzanie zmian, takich jak podnoszenie uprawnień, czy aktualizacja danych osobowych, do wniosku o rozwiązanie umowy i wyłącznie konta w AD.

Te wszystkie procesy zostaną zaprezentowane na narzędziach ManageEngine: ServiceDesk Plus oraz ADManager Plus.

Agenda:

1) Zatrudnienie nowego pracownika
2) Dalsza praca po okresie próbnym
3) Zmiana stanowiska i danych pracownika
4) Automatyzacja procesów HR
5) Odejście pracownika

Wyzwanie 2: Wykonane

 

Zapewnienie ochrony w cyfrowym świecie.

Oprogramowanie PAM, SIEM, BI dla działów IT.

Pracujesz w dziale IT lub bezpieczeństwa? Jeżeli tak, to znaczy, że temat nadużyć uprawnień nie jest Ci obcy!  Dołącz do walki i odkryj, jak skutecznie odpierać cyberataki!

Podczas webinaru zaprezentujemy Ci funkcje naszego narzędzia PAM360. Razem z nami zgłębisz proces ograniczenia wypływu danych oraz dodawania różnych typów zasobów, wykorzystując opcję przeszukiwania sieci bądź migracji haseł z KeePass'a. 

Nasi doświadczeni wojownicy zaprezentują niezastąpioną funkcję audytu zdarzeń oraz sesji zdalnych! Ponadto, na żywo pokażemy Ci proces migracji logów do narzędzi typu SIEM, abyś mógł przekonać się, jak łatwo i skutecznie możesz pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa Twojej firmy. 

Wszystkie procesy zostaną zaprezentowane na narzędziach ManageEngine: PAM360, LOG360, ManageEngine Analitycs.

Agenda:

1) Przed czym nas chroni i jakie daje nam korzyści posiadanie systemu PAM360?
2) Czym jest zasób i jakie rodzaje możemy zasobów dodawać do systemu PAM? 
3) Audyt sesji uprzywilejowanych.
4) Niestandardowe zachowania użytkowników – jak je wychwycić?

Wyzwanie 3: Wykonane

 

Efektywne zarządzanie dostępem do infrastruktury IT

w czasie pracy hybrydowej. 

 

Pracujesz w dziale IT? Podczas pandemii większość organizacji zdecydowała się na przejście na tryb pracy zdalnej. To wymagało od Twojego działu skutecznego i błyskawicznego dostosowania infrastruktury do nowych warunków. Choć sytuacja ustabilizowała się, nadal obserwuje się duże zainteresowanie trybem pracy hybrydowym. Przyłącz się do naszej walki i naucz się, jak zarządzać dostępem do infrastruktury IT.

Podczas webinaru zaprezentujemy Ci funkcjonalności naszych narzędzi, dzięki którym praca pracowników może stać się znacznie bardziej efektywna, niezależnie od miejsca, w którym wykonują swoje obowiązki.  

Nasi mistrzowie walki IT pokażą Ci, jak skutecznie monitorować kluczowe usługi w organizacji, na jakie ruchy przeciwnika zwrócić uwagę i jak na nie reagować w określonych sytuacjach. 

Wszystkie procesy zostaną zaprezentowane na narzędziach ManageEngine: ServiceDesk Plus, Endpoint Central, ADSelfService Plus oraz OpManager.

Agenda:

1) Jak monitorować zużycie zasobów przez użytkowników pracujących zdalnie za pomocą OpManagera?
2) Jak skonfigurować system powiadomień w OpManagerze?  
3) Co zrobić, gdy wartość dyskowa przekracza 70%? Omówienie strategii działania.
4) Jak efektywnie wykorzystać  Endpoint Central podczas pracy zdalnej?
5) Jak zalogować się do stacji roboczej za pomocą uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA) i jak używać tej metody do logowania się do innych funkcji ADSelfservice Plus?
6) Jak zaplanować polityki w oparciu o adres IP użytkownika? Omówienie strategii działania.

Wyzwanie 4: Wykonane

 

Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni.

Przeciwdziałanie atakom hakerskim i zabezpieczanie danych osobowych.

Pracujesz w dziale IT? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak bardzo zaawansowane stają się współczesne ataki hakerskie. Tylko w Polsce każdego tygodnia około 1200 przedsiębiorstw i organizacji pada ofiarą cyberataków!

Podczas naszego webinaru przedstawimy funkcje dwóch kluczowych narzędzi skoncentrowanych na bezpieczeństwie danych: DataSecurity Plus oraz Device Control Plus. Pierwsze skupia się głównie na monitorowaniu i audycie danych, natomiast drugie specjalizuje się w zarządzaniu urządzeniami przenośnymi i kontrolowaniu ich dostępu.  

Nasi eksperci przedstawią mechanizmy kontroli urządzeń przenośnych i podkreślą ich znaczenie w obecnym środowisku IT. Zostaniesz wprowadzony w tematykę "file shadowing" oraz dowiesz się, jak efektywnie wykorzystać tę funkcjonalność. W trakcie spotkania omówimy również kwestię DLP (Data Loss Prevention), podkreślając jego kluczową rolę oraz wskazując, które aktywności na urządzeniach końcowych są szczególnie ważne do monitorowania.  

Wszystkie procesy zostaną zaprezentowane na narzędziach ManageEngine: DataSecurity Plus, Device Control Plus.

Agenda:

1) Device Control Plus – kluczowe zalety i korzyści.
2) Zabezpieczanie danych na urządzeniach peryferyjnych i stacjach roboczych.  
3) Wykorzystanie funkcjonalności File Shadowing.
4) Dane wrażliwe w organizacji: analiza ryzyka dostępu – kto ma uprawnienia i czy rzeczywiście powinien je posiadać?  
5) Dane wrażliwe w organizacji: monitorowanie działań na urządzeniach końcowych przy użyciu DLP.
6) Kontrolowanie dostępu do zasobów firmowych za pomocą FileAudit.

Wyzwanie 5: Zwiększanie elastyczności i niezawodności infrastruktury IT.

Pracujesz w dziale ITOdpowiedzialność za bezpieczeństwo danych i infrastruktury IT spoczywa na Twoich barkach! Zarządzenie infrastrukturą IT to kompleksowy proces obejmujący planowanie, wdrażanie, utrzymanie, monitorowanie i optymalizację wszystkich jej elementów, takich jak sprzęt komputerowy, oprogramowanie, sieci i wiele innych. Dodatkowo, konieczne jest ciągłe dostosowywanie infrastruktury IT do zmieniających się potrzeb organizacji.  

Nasi mistrzowie walki IT pokażą Ci, jak efektywnie zwiększać elastyczność i niezawodność Twojej infrastruktury IT. Na praktycznych przykładach dowiesz się, jak zabezpieczyć firmowe serwery i stacje robocze. Dla biznesu niezawodność kluczowych usług, takich jak chmura, bazy danych i używane aplikacje, ma kluczowe znaczenie. Odkryjesz skuteczne metody i strategie, które pomogą Ci to zagwarantować. Oprócz tego dowiesz się, jak CMDB, ogłoszenia i automatyzacje baz wiedzy dla użytkowników przyczyniają się do efektywnego zarządzania infrastrukturą IT oraz zwiększają satysfakcję użytkowników poprzez szybsze i bardziej efektywne rozwiązywanie problemów.   

Wszystkie procesy zostaną zaprezentowane na narzędziach ManageEngine: ServiceDesk Plus, Endpoint Central, NetFlow Analyzer, Applications Manager.  

Agenda:
1) Monitorowanie infrastruktury IT w celu zapewnienia niezawodności kluczowych usług w organizacji.  
2) Zabezpieczenie serwerów i stacji roboczych. Studium przypadków podnoszących efektywność pracy w naszym środowisku. 
3) Monitorowanie, analiza płynności ruchu sieciowego oraz wykrywanie anomalii przy planowaniu wydajności infrastruktury. 
4) CMDB, ogłoszenia i automatyzacje baz wiedzy dla użytkowników.